Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Které místo se vám vybaví, když někdo mluví o sídle českých králů? Skoro každému Pražský hrad. Je to trochu nespravedlivé k Vyšehradu, který se stal cílem páteční vycházky 2.A a 2.B.

Dne 31.10. a 1.11. již tradičně žáci čtvrtých ročníků navštívili expozici v České národní bance (ČNB). Nejprve všichni shlédli dva dokumenty o fungování této instituce. Dokumenty byly velmi poučné, neboť v nich byla uvedena veškerá fakta o činnosti ČNB, o kterých se studenti učí na hodinách Financí.

S podzimem přichází každoročně do vybraných měst naší země Festival německého filmu, který svým divákům nabízí nejnovější filmy německy mluvících zemí. Z pestré nabídky filmů jsme si vybrali film „Balloon“, jenž nás zavedl do východního Německa roku 1979.

Ve středu 23. řijna se studenti školy zapojili, v rámci výuky angličtiny, do projektového dne Halloween v ANOA. Výuka probíhala v tématických maskách a kostýmech a následně se vytvořené skupinky studentů pustily do vyřezávání
Jack -o´- lantern.

Studenti 2.A a 2.B se v pondělí 21.10. zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce Tom Sawyer. Jedná se o nejznámější postavu amerického spisovatele Marka Twaina, která se objevuje v několika jeho románech.

V pondělí 30.9.2019 proběhla na naší škole DofE vernisáž. Účastníci expedice se rozhodli takto pojmout závěrečnou zprávu z ostré expedice Sušicko.