Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu „Bankéři do škol“ a v rámci tohoto projektu se dne 25.11.2022 uskutečnila první přednáška. Tématem byla finanční gramotnost a akce se zúčastnily všechny třídy třetího ročníku.

 

V rámci projektového dne studenti naší školy vytvářeli adventní věnce, které jsem následně, již tradičně, předali do Domova pro seniory E. Purkyňové, Domova sv. Karla Boromejského a do Dobrovolnického centra ÚVN.

S nadcházejícím adventem se blíží tradiční projektový den - výroba vánočních věnců na naší škole. Věnečky, které jsou výsledkem zručné práce našich studentů, budou opět věnovány dlouhodobě nemocným a seniorům.

Dnes na naší škole proběhla prezentace na téma Bitcoiny a další kryptoměny: Dávají pořád smysl? Přednášejícím byl Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D., který je mimochodem autorem 1. české knihy o Bitcoinu.

O tom, že stínování nemusí vždy souviset jenom s výtvarnou výchovou jsme se přesvědčily v týdnu od 7. do 11. listopadu 2022 v partnerské škole Košická Akadémia, kam jsme vycestovaly v rámci Erasmus+ Akreditace číslo 2021-1-CZ01-KA121-VET-000006611.

Dne 7.11.2022 navštívil naší školu pan PhDr. Jan Filáček Ph.D. z České národní banky, který uspořádal na naší škole přednášku v rámci projektu Experti do škol a tématem byla „Měnová politika ČNB“.