Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Čtyři naše studentky převzaly ocenění za dosažení bronzové úrovně.

Krásné zářijové dny jsme si letos užili i na ostré expedici, která probíhala v nádherné přírodě podél řeky Sázavy.

 

Z pátku na sobotu proběhla letošní cvičná expedice. Sešli jsme se na sídlišti Baba s batohy na zádech připraveni ošetřit každou ránu přes odřenou patu až po odřené čelo. Tuto schopnost jsme naštěstí nemuseli využít. Kromě jednoho klíštěte a kousnutí od mravence jsme expedici dokončili v pořádku. 

 

18. 1. 2023 proběhlo ve Staroměstské radnici slavnostní předávání bronzových cen. Této ceremonie v překrásném prostředí se zúčastnilo i 6 studentek naší školy.

V rámci projektového dne, pod záštitou DofE, studenti naší školy vytvářeli adventní věnce, které jsem následně, již tradičně, předali do Domova pro seniory E. Purkyňové, Domova sv. Karla Boromejského a do Dobrovolnického centra ÚVN.

S nadcházejícím adventem se blíží tradiční projektový den - výroba vánočních věnců na naší škole. Věnečky, které jsou výsledkem zručné práce našich studentů, budou opět věnovány dlouhodobě nemocným a seniorům.

Expedice proběhla v termínu 6. - 7.9. bohužel za deštivého počasí. I přes nepřízeň počasí účastnice zvládly první den projít trasu ze Sušice přes žichovický zámek na hrad Rabí za skvělý čas, který odpovídal jejich plánu.

Dne 3.6. 2022 probíhala cvičná expedice, která nás měla za úkol připravit na ostrou expedici, jež se bude konat příští školní rok v září.

 

Ve středu 25. 5. se konal expediční výcvik.

Do programu DofE se letos zapojilo 7 studentů naší školy, kteří se rozhodli pro plnění bronzové úrovně.

22.9. 2021 proběhla první schůzka se studenty, kteří by se rádi zapojili tento rok do programu DofE. Studentům bylo vysvětleno, jak se zaregistrovat do ORB, aplikace, prostřednictvím které si budou zaznamenávat aktivity v oblastech POHYB, DOVEDNOST A DOBROVOLNICTVÍ. Také byli seznámeni s tím, jak si v jednotlivých oblastech nastavit cíle. Už teď se těšíme na to, jaké aktivity si letošní Dofáci vyberou :-)

12.12.2019 proběhlo ve Staroměstské radnici slavnostní předávání bronzových cen. Této ceremonie v překrásném prostředí se zúčastnilo i 5 studentů naší školy.

V pondělí 30.9.2019 proběhla na naší škole DofE vernisáž. Účastníci expedice se rozhodli takto pojmout závěrečnou zprávu z ostré expedice Sušicko.

 

Účastníci měli veliké štěstí, čekalo je nádherné babí léto a trasa šumavskou přírodou, ve které měli za cíl zmapovat historická místa.

 

O víkendu 14-16.6. proběhla historicky 1. cvičná expedice na naší škole. Účastníci se rozhodli pro trasu v okolí Karlštejnska a Srbska. Vzhledem k vysokým teplotám a naplánovaným 25 km šlo o trasu velmi náročnou, s kterou se „dofáci“ poprali na výbornou. A jak to viděla jedna z nich:

 

V červnu a v září čeká naší bronzovu skupinku cvičná a ostrá expedice.

Proč jste se rozhodla organizovat DofE na naší škole?
K vzdělávací programu DofE mě vlastně přivedla paní ředitelka. Hlavní myšlenka programu mě oslovila, a tak jsem se zúčastnila základního školení, kde mě jedním slovem nadchli.

Proč jsi se rozhodl zapojit se do DofE?ruprich1
Popravdě řečeno ani moc nevím, z jakého důvodu jsem se zapojil do tohoto programu. Ale asi proto, abych získal mezinárodní ocenění, které je pod patronací Prince Philipa - manžela britské královny Alžběty II.

Program DofE se na naší škole úspěšně rozběhl. V průběhu října byla vytvořena skupinka skládající se z 6 dívek, které se přihlásily do bronzové úrovně, a 1 chlapcem, který si plní zlatou úroveň. Nálada v týmu je skvělá a její účastníci poctivě pracují na splnění svých cílů v jednotlivých oblastech (talent, sport, dobrovolnictví). Vše si pravidelně zaznamenávají do Onlinerecordbooku. Čtvrtou oblastí bronzové úrovně je účast studentů na dobrodružné expedici, kterou si samostatně naplánují a zrealizují. Přípravy na expedici (nejprve cvičnou a následně ostrou) nás teprve čekají. Je potřeba proškolit se v poskytování první pomoci, vzdělat se v outdoorových dovednostech jako je práce s mapou, orientace v terénu a samozřejmě spolu se školitelkou stanovit cíl této expedice. Pokud by vás program DofE oslovil, neváhejte kontaktovat vedoucí programu Markétu Mesticovou nebo studentky Doru Vargovou a Sandru Steinbrecher, které zajišťují interní PR DofE na naší škole.

DofE CZ logo

Vážení rodiče,

 

rádi bychom Vás informovali o Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu (DofE), prestižním celosvětovém ocenění, které mohou Vaše děti získat na Anglo-německé obchodní akademii.

Jedná se o propracovaný vzdělávací program, který motivuje a podporuje mladé lidi ve věku od 14 do 24 let v jejich osobním rozvoji. Účastníci DofE si stanovují cíle ve čtyřech oblastech – rozvoji talentu, sportu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici – a s pomocí dospělého pedagoga dlouhodobě usilují o jejich splnění.

Touto cestou připravujeme mladé lidi do budoucího života a posilujeme jejich samostatnost. Prostřednictvím programu mohou Vaše děti zvýšit svou zodpovědnost, trpělivost
a sebevědomí. Zároveň mohou získat prestižní mezinárodní certifikát, který zúročí při přijímacích zkouškách na vysokou školu v zahraničí i v České republice či u budoucích zaměstnavatelů. Mnoho významných mezinárodních firem i vzdělávacích institucí a univerzit přihlíží k Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu při hodnocení nových uchazečů.

DofE má dlouholetou tradici a ve světě funguje již více jak 60 let. Cena byla založena ve Velké Británii Princem Philipem, vévodou z Edinburghu, a během této doby prošly programem miliony studentů, z nichž někteří se stali významnými celospolečenskými osobnostmi. V České republice se nyní DofE účastní již téměř 3000 mladých lidí ve více než 170 vzdělávacích institucí. Více informací najdete na www.dofe.cz.

Budeme velmi rádi, pokud zvážíte účast Vašeho dítěte v tomto programu a pomůžete mu tak, aby na sobě dále pracovalo. Pro více informací se obraťte na koordinátorku programu, Ing. Markétu Mesticovou.

 

Se srdečným pozdravem

DofE Mgr Vokac podpis

Mgr. Tomáš Vokáč, Ph.D.

Výkonný ředitel

 

Poděbradská 540/26, 190 00 Praha 9 – Vysočany

Tel.: +420 606 045 160 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Web: www.dofe.cz | IČO:29143462