Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Proč jste se rozhodla organizovat DofE na naší škole?
K vzdělávací programu DofE mě vlastně přivedla paní ředitelka. Hlavní myšlenka programu mě oslovila, a tak jsem se zúčastnila základního školení, kde mě jedním slovem nadchli.

Dokázala jsem si představit, že se na naší škole vytvoří skupina lidí, které to zaujme stejně jako mě.

Co Vás na DofE oslovilo?
Na programu se mi líbí zejména to, že učí mladé lidi rozvíjet své dovednosti, aktivně využívat svůj volný čas, překonávat sebe sama a také být vytrvalým a zodpovědným. Vše, co se v programu děje, je jen a jen o dobrovolnosti.

V čem spočívá Vaše práce v programu DofE na naší škole?
V současné chvíli jsem koordinátorkou a vedoucí skupiny DofE. Mým úkolem jakožto vedoucí je zapojovat mladé lidi do programu, pomáhat jim s výběrem aktivit, a stanovováním cílů, snažit se je co nejvíce podporovat při plnění programu. Jako koordinátorka pak komunikuji s národní kanceláří v případě problémových situací, žádostí o finanční podporu, kterou jsem mimochodem pro tento školní rok získali, a kontroluji správnost zaznamenávání aktivit do Onlinerecordbooku. Minulý týden jsem prošla školením na školitele/ hodnotitele expedic. Školitel připravuje účastníky na dobrodružnou expedici.

Měla jste možnost se na základní škole zúčastnit nějakého podobného programu?
Bohužel, neměla.

Mohla byste se i Vy zúčastnit programu a získat ocenění?
Program je určen mladým lidem od 14 do 25 let věku. Tomuto věkovému rozhraní, bohužel, nevyhovuji, ale věřím, že se díky vám „dofákům“ programu tak trochu účastním.

Jaké oblasti rozvoje talentu, sportu a dobrovolnictví byste si vybrala Vy a proč?
V talentu bych se určitě ráda věnovala studiu španělštiny, ve sportu tanci a v dobrovolnictví péči o seniory.

Jste spokojená s našimi výsledky?
Jste má první skupina, takže tak trochu pro mne srdcová záležitost. Hrozně ráda si čtu ve vašich záznamech v Onlinerecordbooku, které až na občasné výjimky vyplňujete poctivě. Je důležité, abyste byli spokojení zejména vy a já ráda věřím, že jste.

Plánujete DofE propagovat i v následujícím školním roce?
Ráda bych, protože podporu ze strany vedení naší školy mám velikou. Všechno to ale také záleží na našich nových studentech, zda budou mít o program zájem a zda současní „dofáci“ budou chtít pokračovat ve stříbrné a zlaté úrovni.