Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Začátkem listopadu se studenti ANOA zúčastnili pokračování Visegradského projektu -ekologické cestování, využití již použitých věcí a celkově podpora ekologického myšlení studentů v rámci obnovy zdrojů.

Studenti navštívili společnost EKORAY, která se zabývá sběrem a zpracování odpadů různého druhu. V namíchaných skupinách (Češi, Slováci, Poláci) si užili únikovou hru, kde se více seznámili a spolupracovali. Další akcí byla tvorba nových módních modelů z již nepoužívaného a nenošeného oblečení. Většinou studentky vytvořily nové modely plné fantazie a praktičnosti, které předvedly na módní přehlídce. V sobotu byl celodenní výlet na Štrbské pleso, vylezli jsme na Tatras tower a odpoledne se vykoupali v termálních lázních Bešeňová.
Zakončení celého projektu na Slovensku bylo zhlédnutím ekologického filmu SODOMA. Tento film ukazuje, kam může dojít lidský blahobyt a jak se může část Afriky stát největším odpadištěm elektroodpadu světa.
Pobyt na Slovensku byl plný různorodých aktivit. Pro studenty ANOA bylo přínosem jak jazykovým, tak poznáním nových kamarádů a také uvědoměním si, jak je důležité věci recyklovat a přemýšlet, jak každý můžeme svým chováním pomoci k ekologičtějšímu a úspornějšímu chování.