Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Ve dnech 15. a 22. února proběhl na naší škole projektový den na téma „Finanční gramotnost“. Tento projekt již tradičně organizovala společnost ABC Finančního vzdělávání, o.p.s. v čele s výbornou lektorkou paní Martinou Václavíkovou. Celá akce byla určena čtvrtým ročníkům.

V první fázi hry byli studenti seznámeni se současnou situací na úvěrových a peněžních trzích a všechny překvapil počet domácností, které musí řešit exekuce. Následně byli studenti rozděleni do skupin (vlastně rodin). Každá rodina pak řešila svou finanční situaci na následujících třicet let života a to s ohledem na reálné životní situace. Úkolem bylo, z předem definovaných příjmů ušetřit na splátku hypotéky, starobní důchod a následný odchod dětí z domácnosti. Během hry samozřejmě ještě studenti museli čelit náhle vzniklým situacím, se kterými se může každý setkat v běžném životě.
Hra se všem velmi líbila, a i přesto, že trvala celý vyučovací den, nikdo se nenudil a všichni byli do společné práce vtaženi. Rodina, která na konci hry ušetřila nejvíc, byla i následně odměněna, takže z některých studentů se rázem stali milionáři.
Velký dík patří paní Václavíkové, která svým nadšením a trpělivostí všem studentům v průběhu hry pomáhala a motivovala je ve hře.