Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Tradiční výroba adventních věnců do seniorských domů a do Vojenské nemocnice nás přivedla na nápad, spojit se se školou, která dobrovolnickou činnost bere jako nedílnou součást vzdělávání, stejně tak jako my.

Tuto školu jsme našli na severu Francie - Lycée Depoorter v městečku Hazebrouck. Společně jsme napsali projekt v rámci Erasmus plus KA2 a s napětím čekali, zda bude úspěšný. Projekt byl schválen, a proto se mohla skupina našich studentů už v září vypravit na týden do Francie, aby se seznámili se studenty z partnerské školy a plnili první úkoly.
Partnerská škola nám připravila krásný program, kde jsme se mohli setkat s různými dobrovolnickými organizacemi a také jsme si vyzkoušeli čištění pláží, které jsou kousek od Hazebroucku a patří k turistickým atrakcím.
V týdnu od 21.11. jsme měli možnost uvítat pro změnu francouzské studentky a studenty u nás. Právě v tomto týdnu jsme měli naplánovanou výrobu adventních věnců. Krásně se nám propojily programy DofE, projektový Erasmus plus a projektový den. Studentky z programu DofE vyjely v pondělí pro chvojí do Lánské obory, která nám už druhým rokem věnuje na věnce chvojí. V úterý všichni studenti z programu Erasmus plus připravovali chvojí a ozdoby na výrobu věnců pro jednotlivé třídy. Vyzkoušeli jsme si také výrobu ozdob, které se tradičně vytváří ve Francii. Ve středu celá škola i s francouzskými studenty v rámci projektového dne vyráběla věnce. Odpoledne jsme připravili aktivity pro maminky a babičky s dětmi z Ukrajiny, které jsou ubytovany v hotelu blízko stanice I.P. Pavlova. Děti si kreslily, zdobily perníčky, vyráběly si francouzské ozdoby. Všichni jsme si odpoledne užili a prožívali silné emoce.
Dalším emočním zážitkem byl čtvrtek, kdy jsme rozváželi vyrobené věnce do Vojenské nemocnice a Domova pro seniory Elišky Purkyňové. Těžko popsat, jak hluboký zážitek nám tato setkání přinesla.
V pátek jsme si po náročném týdnu odpočinuli při bowlingu, nikomu se však nechtělo loučit. Prožili jsme společně týden plný zábavy, spolupráce, přátelství, sounáležitosti, emocí …… zkrátka všeho, co reprezentuje DOBROVOLNICTVÍ nehledě na to, jakým jazykem mluvíme nebo z jaké země pocházíme.
Mějte krásný Advent!