Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

V době od 7. do 23. října strávilo šest našich studentů čtrnáct dnů na praxi v bavorském Memmingenu. Celý projekt proběhl v rámci programu Tandem, organizace, která zajišťuje výměnné praxe českých a německých studentů.

 

Naší partnerskou školou je FOS-BOS Memmingen, která zajistila kromě firem, kde naši studenti pracovali, i zázemí studentů v rodinách žáků, kteří se do akce zapojili.
Praxe probíhala ve firmách, které vesměs spolupracují se školou i v rámci povinných praxí jejich studentů a jsou tak na pobyt praktikantů zvyklé a vesměs mají připravený bohatý pracovní program. Součástí je práce v různých odděleních firem a činností, které mohou být i nezvyklé, ale o to zajímavější. Nutno říci, že ve všech firmách jsme od pracovníků, kteří měli naše praktikanty na starosti, slyšeli jen samou chválu, což mohou potvrdit i nabídky k budoucí spolupráci trvalé nebo na krátkodobou brigádu.
Mimo pracovní dobu poznávali naši studenti odlišnosti života na malém městě, ale v rámci víkendového výletu i bavorskou metropoli Mnichov. Se „svými“ rodinami podnikli mnozí i individuální výlety a akce.
Přestože ne vše proběhlo ideálně a objevily se i problémy, jaké se stávají na podobných akcích, s jejich řešením vždy pomohli němečtí kolegové, zajišťující pobyt v Memmingenu, především profesor Matthias Hofmann, ale i Katarina Obad a Florian Rundel, jakož i celé vedení FOS-BOS. Za zmínku stojí i skvělá jazyková animace v úvodu pobytu, zajišťovaná Tandemem, která vždy pomůže studentům lépe se orientovat jak v německém prostředí, tak i ve městě pobytu. O spokojenosti praktikantů svědčí i jejich povzdechy v autobuse při příjezdu zpět do Prahy o tom, že je škoda, že vše končí.