Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Prvních čtrnáct dní v květnu strávili v Praze studenti – praktikanti z naší partnerské školy FOS-BOS Memmingen (Bavorsko). Jednalo se o projekt ve spolupráci s organizací Tandem, během kterého tři memmingenští studenti 14 dní žili a pracovali v Praze.

Praktikanti Hannah, Anna a Luca byli ubytováni v apartmánu poblíž Karlova náměstí a pracovali na dvou pracovištích, v hotelu EA – Sonáta v Sokolské ulici a ve firmě Asterix a.s., která se zabývá výrobou řídicích systémů pro betonárny všech typů. Studenti si pochvalovali jak ubytování, tak praxi, na které oceňovali zejména přístup pracovníků obou firem.

O víkendu mezi oběma pracovními týdny absolvovali praktikanti i vycházku po Praze a návštěvu Karlštejna, která je opravdu nadchla. I sami během týdne (s občasným doprovodem českých studentů) prozkoumávali Prahu s veškerými jejími možnostmi, které mladým lidem nabízí.

Jako největší přínos pobytu v Praze všichni tři praktikanti shodně uvedli nové zkušenosti jak pracovní, tak i co se týče nutnosti postarat se sami o sebe při ubytování, stravování i řešení nečekaných situací.