Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Naše tolik očekávané putování za Kanál začalo v neděli odpoledne u Břevnovského kláštera, kde nás vyzvedl nový a krásně zařízený autobus. Poté nás čekala cesta do Mostu, kde jsme nabrali děti ze základní školy. Všichni jsme věděli, že cesta bude dlouhá, ale i tak jsme se s nadšením vydali přes Německo, Belgii a Nizozemí do Francie na přepravu trajektem do Doveru - přístavu v Anglii. Cesta trvala asi 18 hodin, a po prohlídce městečka Coventry, kde jsme byli ubytovaní, si nás v 18:00 konečně vyzvedly hostitelské rodiny.

Ráno jsme vyrazili do Stratfordu nad Avonou, rodného města Williama Shakespeara, a odtud cestou na Warwick castle, středověký hrad s voskovými figurínami od tvůrců Muzea voskových figurín Madam Tussaud v Londýně. I přes nádherné počasí jsme se večer rádi vrátili do hostitelských rodin a unaveně padli do postele.

Čekal nás poslední den v okolí Coventry a poslední večer v rodinách. Dopoledne jsme strávili v městečku Ironbridge, kde se nachází nejstarší litinový most v Evropě, a po přejezdu také ve viktoriánské vesničce. Odpoledne nás čekalo interaktivní vědecké muzeum v Birminghamu a nákupy.

Večer jsme se rozloučili s rodinami a brzy ráno jsme vyrazili směr Londýn. Procházka po Londýně trvala až do večera, obešli jsme všechny “hlavní“ památky - Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Houses of Parliament ...) a večer jsme nasedli do autobusu domů. Nikomu se domů nechtělo, a tak jsme se všichni shodli, že příští rok, pokud se výlet uskuteční, pojedeme znovu.

Bára Horálková, A1B