Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Poznat práci hasičů, připomenout si zásady bezpečného chování a poodhalit život na hasičské stanici měli možnost ve čtvrtek 1. června studenti sportovního prvního ročníku. V rámci několikahodinové návštěvy nejdříve vyslechli prezentaci týkající se práce hasičů a popř. dalších složek integrovaného záchranného systému.

Dále jim paní kapitánka nabídla poznání v oblasti zásad bezpečného jednání při manipulaci s ohněm, při požáru a při ohrožení života ve městě. Studenti si na konkrétních případech, které hasiči řešili, vysvětlili, jaké jednání je v mimořádných situacích správné a bezpečné.
Dále navštívili garáže hasičské stanice, kde jim byla předvedena výstroj hasičů, jejich vybavení a manipulace s jednotlivými částmi. Studenti poznali, jaké možnosti a „vychytávky“ schovává hasičské auto, do kterého se mohli také posadit, co vše obnáší výzbroj hasičů specializovaných na záchranu ve vodě a při rozhovorech s konkrétními příslušníky si mohli udělat obrázek, jak není vůbec snadné se hasičem stát a tuto práci vykonávat. Díky ochotě průvodců pak mohli nahlédnout i do osobního zázemí hasičské stanice, ve které muži vykonávající 24-hodinové služby žijí.
Naštěstí během návštěvy nevypukl poplach, nicméně hasičské auto vyjelo několik málo minut poté, co prohlídka skončila. Celá návštěva opravdu zanechala ve studentech hluboký respekt k těmto složkám IZS.