Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Dne 7.11.2022 navštívil naší školu pan PhDr. Jan Filáček Ph.D. z České národní banky, který uspořádal na naší škole přednášku v rámci projektu Experti do škol a tématem byla „Měnová politika ČNB“.

Vzhledem k tématu se přednášky zúčastnili studenti čtvrtých ročníků, kterým se téma hodí jak do předmětu Ekonomie, tak Finance. Přednášející seznámil posluchače se svojí náplní práce v ČNB, tím jak se dělají ekonomické prognózy a také s konkrétními kroky v rámci měnové politiky. Studenti si tak mohli své teoretické znalosti ze školy porovnat s praxí. V rámci diskuze byla probírána i konkrétní a aktuální témata, jako jsou vysoká inflace a konkrétní kroky ČNB v boji proti ní. Dalším zajímavým tématem bylo přijetí Eura.
Přednáška se všem velmi líbila a studenti jistě využijí získané informace, jak během maturity, tak i v reálném životě.