Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Dne 3.5.2022 přivítala naše škola opět několik inspirativních podnikatelů, kteří přišli studenty seznámit se svými životními příběhy. Akce se konala pod záštitou neziskové organizace „Můžeš podnikat“, která podporuje a motivuje studenty v podnikání.

Tentokrát byli posluchači všichni studenti prvních ročníků. První přednášející byla paní Hana Váchová Kočková, majitelka firmy Naučíme, Doučíme. Tato velmi zajímavá dáma studenty seznámila se svou životní dráhou podnikatelky. Představila jim svůj obor podnikání a také celou cestu a životní zkušenosti, kterými si musela projít.

Druhým přednášejícím byl pan Tomáš Reinberg, zakladatel a majitel firmy Vaše liga, zabývající se organizování squashových turnajů. Kromě této aktivity pan Reinberg podniká i v oblasti duchovního rozvoje a meditace. Jeho životní příběh bylo opět velmi zajímavý a inspirativní. Během vyprávění studenty seznámil nejen se svými podnikatelskými úspěchy, ale i nezdary, které určitě ke každému podnikání patří.

Po představení obou podnikatelů, byl čas na dotazy studentů, kterých bylo opravdu hodně. Celá přednáška studenty velmi nadchla a doufáme, že je bude motivovat k nalezení své vlastní cesty, jak v jejich osobním, tak i profesním, či podnikatelském životě.

Všem moc děkujeme za účast a určitě se už všichni těšíme na další spolupráci a opět zajímavé životní příběhy.