Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Dne 7.3.2019 navštívili žáci třetích ročníků výrobní závod Coca Cola HBC, který sídlí v Praze - Kyjích. Tato společnost vyrábí veškerý sortiment firmy Coca Cola a to především pro Českou a Slovenskou republiku.

Exkurze byla pro všechny velmi poučná a zajímavá. Nejprve šli studenti do zasedací místnosti firmy, kde shlédli dva krátké filmy. První byl o historii značky a druhý už o samotném výrobním závodě. Během sledování filmu se mohli všichni občerstvit výrobky Coca Cola. Po filmu se studenti rozdělili do dvou skupin, oblékli do "slušivých" plášťů, čepic a vest vyrazili do samotné výroby. Zde viděli veškerý proces výroby a to od úpravy vody, plnění plechovek, PET lahví, výrobu PET lahví až po samotnou manipulaci s hotovými výrobky.
Akce se všem studentům moc líbila. Na vlastní oči viděli, jak to funguje v opravdovém podniku a získali spoustu znalostí i do školních předmětů, jako je marketing, ekonomie nebo účetnictví. Velkým bonusem pro všechny bylo i to, že během exkurze mohli ochutnat produkty firmy.