Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Dne 28.2.2019 se naši tři studenti zúčastnili krajského kola ekonomické olympiády. Na tuto soutěž se probojovali ze školního kola, kterého se zúčastnilo celkem 15 tisíc studentů středních škol.

Akce se konala v aule Vysoké školy finanční a správní (VŠFS). Studenty přivítali a popřáli jim hodně štěstí osoby opravdu oprávněné a to generální ředitel Komerční banky pan Jan Juchelka a víceguvernér České národní banky pan Tomáš Nidetzký. Oba pánové měli krátké projevy a všem soutěžícím pogratulovali k postupu a popřáli jim hodně štěstí do dalšího kola.
Všichni studenti byli velmi pozitivně naladěni a mohli se pustit do samotného řešení úloh. Doprovázející učitelé měli zatím přendášku o finanční gramotnosti. Přednášejícím byl pan Budinský prorektor VŠFS. Po vyřešení úloh byli všichni pozvání na krátké občerstvení a pak následovaly řízené přednášky. První přednášející byla Barbora Bradáčová z firmy PWC, dále pan Tomáš Doležal z Komerční banky, který všechny seznámil s pravidly chování při používání internetového bankovnictví a online plateb. Posledním přednášejícím byl pan prorektor s tématem Globání ekonomika.
Akce byla opravdu velmi pěkná a pro studnety motivační. Všichni přednášející velmi ocenili jejich kvality a to, že se v rámci olympiády dostali tak daleko. Ač se jednalo o studenty středních škol, všichni se k nim chovali jako ke svým kolegům, což muselo každého velmi potěšit. Vzhledem k povaze akce doufáme, že se naše škola zúčastní i dalších ročníků a tajně věříme, že se některý z našich tří studentů probojuje do celostátního kola, které se uskuteční v květnu v budově ČNB.