Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

V pondělí 10. prosince 2012 se od 13 hodin zúčastnili vybraní studenti ze tříd A2B a A2S 143. Žofínského fóra – tentokrát na téma Setkání primátorů a starostů měst a obcí České republiky ve Velkém sále paláce Žofín.

Na základě prezentací uvedených náměstkem ministra vnitra Roberta Ledvinky se dozvěděli informace o problematickém financování veřejné sféry, o počtu úředníků, o rozpočtu na další rok a o varování, že tento stav je v rozsahu dalších pěti let dále neufinancovatelný.

Zajímavé bylo i vystoupení policejního prezidenta Martina Červíčka, který starosty ujistil, že se Policii České republiky podařilo zachovat stávající počet policistů a že tudíž situace ve městech a obcích z hlediska bezpečnosti občanů bude i v příštím roce zachována.

Studenti měli možnost pohybovat se v okruhu významných osobností z politického i ekonomického života a ocenili i příjemné průvodní slovo ředitele společnosti NKL Žofín PhDr. Jiřího Vaníčka, ředitele kanceláře jednatele společnosti a managera vnějších vztahů, který celou akci organizoval.