Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Největší vzdělávací projekt v ČR
Studenti prvních ročníků se 18. října 2012 zapojili do unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 v jeho už devátém ročníku.

Program je jedinečný nejméně ve třech oblastech – edukativní, technické a zejména obsahové. Studenty na první pohled zaujala technická stránka prezentace, to ani v naší moderně vybavené škole nemůžeme z prostorových důvodů nabídnout. Multimediální projekce poutavých fotografií a videosekvencí totiž probíhala hned čtyřmi dataprojektory najednou. Vedle sebe jsme měli možnost vidět tři velké obrazy a čtvrtým diaprojektorem bylo promítáno video ve Full HD kvalitě - to vše v kombinaci s doprovodnými autentickými zvuky, hudbou a naživo komentovaným výkladem.
Obsahová stránka projektu nás letos zavedla do oblasti Latinské Ameriky právě v okamžiku, kdy tuto látku máme na programu podle školního vzdělávacího plánu. Společně s průvodcem, dobrodruhem a zakladatelem projektu Adamem Lelkem jsme tak virtuálně procestovali banánovou republiku ležící přímo na rovníku – tajemný Ekvádor. Dynamický a poutavý program nás doslova vtáhl do děje - skoro jako bychom s naším průvodcem snědli i morče, tak, jak je to pro Jihoameričany běžné. Vystoupali jsme až pod vrcholy aktivních sopek Chimboraza a Cotopaxi a sjeli do deštného pralesa Amazonie. Na ostrovech Galapágy jsme mimo jiné pozorovali, jak se „vaří“ podnebí a jakou paseku může přinést El Niňo nejen do Ameriky, Austrálie ale i k nám Evropanům.
Studenti se už určitě těší na další hodiny zeměpisu, kde budou moci využít získané zkušenosti. Získali jsme i další studijní materiály a pracovní listy, které souvisejí s programem a použijeme je v následujících hodinách.

 

Partneři Partnerské školy